FANDOM


вул. Академіка Сахарова сполучає вул. В. Чорновола з вул. М. Зорія.Edit

З історії вулиціEdit

Раніше це були дві окремі вулиці. На сучасному відтинку вулиць В. Чорновола до Є. Коновальця ця вулиця існувала під назвою Нова ще з 80-х рр. ХІХ ст. З січня 1895 р. називалася вул. Леона Білинського. За часів ЗУНР називалася вул. І. Котляревського, в часи німецької окупації - вул. Поліції.

Інша частина вулиці на відтинку від вул. Є. Коновальця до вул. С. Бандери виникла в 1930-х рр. і в 1935 р. була названа на честь Марії Склодовської-Кюрі.

За радянских часів носила назви: В. Чкалова та Чекістів (з 1967 р.) 16 жовтня 1990 р. вулиця отримала теперішню назву.

БудівліEdit

№1. На будинку встановлена меморіальна дошка академіку А.Д. Сахарову (1990, скульптор — А. Басюк).

№11. Тут, будучи гімназистом, у 1920-х рр. мешкав майбутній композитор Кос-Анатольський Анатолій Йосипович. Також у 1930-х рр. в ньому проживав відомий український правник та адвокат Г. Онуферко.

№15. Пам'ятка архітектури. (1911), архітектор Ф. Сковрон. Управління СБУ.

(19)
№ 19.
Під час ремонтних робіт на стінах будинку було виявлені написи польською мовою. До війни тут містилася крамниця, де можна було придбати поштові марки та інші філателістичні об"єкти колекціонування, канцелярське приладдя, гральні карти, тощо.

Поруч була крамника тістечок з кав"ярнею.

На другому поверсі містився готель та ресторан.

№23. Завод «Промприлад».

№23а. Виробниче управління «Облводгосп».

№ 28. Житловий будинок. В
(25)

вул. Академіка Сахарова, 28

часи німецької окупації тут мешкав гауптштурмфюрер СС Ган Крігер.  З балкону цього будинку він стріляв по євреях, які працювали на городах, що були позаду вулиці. В 1960-х рр., коли відбувався судовий процес над Гансом Крігером слідчі навіт приїжджали до Станиславова, щоб пересвідчитися чи є в цьому будинку балкон чи ні.

№32. Сервісний центр «Укртелекому».

№32а. Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Стефаника Прикарпатського університету ім. Стефаника.

№34. Інститут землеустрою.

№38. Спортивний комплекс «Колос»